...:ıIıIıI:KaLiTeNiN yEnİ AdReSi:IıIıIı:...ÜRETİM DURMA NOKTASINA GELDİ

Aşağa gitmek

ÜRETİM DURMA NOKTASINA GELDİ

Mesaj tarafından ßy_sXasi Bir Çarş. Tem. 22, 2009 10:27 pm

Tekstil, Örme ve Giyim Sanayii İşçileri Sendikası yaptığı açıklamada, "tekstil sektöründe faaliyet gösteren fabrikalarda üretimin durma noktasına geldiği" belirtildi.

TÜRKİYE Tekstil, Örme ve Giyim Sanayii İşçileri Sendikasından (TEKSİF) yapılan açıklamada, "tekstil sektöründe faaliyet gösteren fabrikalarda üretimin durma noktasına geldiği" belirtilerek, "sorunun çözümü için ortaya atılan tedbir paketlerinin hayatın gerçekleri ile uyuşmadığı" savunuldu. TEKSİF’in yazılı açıklamasında, sendikal hareketin sürdürdüğü ısrarlı mücadelenin sonucunda 1 Mayıs’ın "Emek ve Dayanışma Günü" olarak resmen kabul edildiği anımsatıldı.

Bu yılki 1 Mayıs’ın "şimdilik sonu meçhul olayların kamuoyuna yansıtıldığı, Türkiye’yi teğet geçmeyen, sarıp sarmalayan ekonomik krizin özellikle emek kesimine ağır darbeler indirdiği kritik bir ortamda yaşandığı" görüşüne yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"1923 yılındaki İzmir İktisat Kongresi’nde ******’ün Sümerbanklarla başlattığı son yıllara kadar Cumhuriyet döneminin istihdamını sağlayan, ihracatını sırtlayan imalat sanayi içinde en büyük paya sahip tekstil sektörü unutulmak bir yana işçisi ile işvereni ile yok edilmek istenmektedir. Fabrikalarda üretim durma noktasına gelmiştir.

Sorunun çözümü için ortaya atılan tedbir paketleri hayatın gerçekleri ile uyuşmamakta, birçoğu kağıt üzerinde veya lafta kalmaktadır." Yasalar çerçevesinde demokratik hakların kullanılacağı 1 Mayıs’ın huzur ve güven ortamında her türlü ayrımcılıktan uzak, el ele verilerek kardeşçe kutlanması gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, "Hak aranırken haksız duruma düşmemeye özen gösterilmelidir" uyarısında bulunuldu. Açıklamada, "1 Mayıs’ın Türkiye’de yaşayan her 7 kişiden birini muhtaç hale düşürenlerden, işsizliği sosyal patlama, yoksulluğu açlık noktasına getirenlerden hesap sorulacak bir gün olarak değerlendirilmeli, bu gidişe dur denilmelidir" görüşüne yer verildi.
avatar
ßy_sXasi
ADMİN
ADMİN

Hayvan : 7
Takımlar : 2
Ruh Hali : 21
Kedi
Mesaj Sayısı : 409
Yaş : 30
Nerden : ERZURUM
Uyarı :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 01/09/08

Kişi sayfası
Seviye:
100/100  (100/100)
Başarı Puanı:
95/100  (95/100)
Güçlülük:
100/100  (100/100)

http://krall.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz